Fenerbahçe Takımında UEFA Tehlikesi!

Fenerbahçe için kritik tarih 31 Mart! UEFA tehlikesi
Son haftalarda aldığı iyi değil sonuçlarla şampiyonluk yarışından uzaklaşan Fenerbahçe, şimdi de ekonomik olarak tehlike altında. Sarı-lacivertli yönetim, gelecek sezon Avrupa kupalarına katılabilmek için ekonomik hazırlıklarını tamamlayıp 31 Mart’a kadar Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirmek mecburiyetinde.

Ersun Yanal yerine gelecek teknik direktör maaş ve takım bütçesi sunmak mecburiyetinde olan Fenerbahçe, kaynak arayışlarını devam ettiriyor. Aksi durumda Fenerbahçe’nin UEFA’dan ceza alma durumu var.
Fenerbahçe, Süper Lig’in son 6 haftasında 3 beraberlik, 3 mağlubiyet alarak 15 puan kaybeden Fenerbahçe, şampiyonluk yarışından uzaklaştı. Sarı-lacivertliler için sportif başarısızlıklığın yanında ekonomik olarak da sıkıntılı günler kapıda.

Ancak Fenerbahçe’yi şimdi daha zor günler bekliyor. 2 senedir küme düşme potasına kadar inen, ilk 5 sıradan kopma noktasına gelen ve istikrarsız bir sürece giren sarı-lacivertli yönetim, stresli günlerden geçiyor. Başkan Ali Koç ve yönetiminin önünde kabarık bir ‘yapılacaklar’ listesi bulunuyor. Her şeyden evvel ilk konu ekonomik durumlar. Maddi perspektiften çok zor bir süreç geçiren kulüp, teknik adam konusunda kara kara düşünüyor.

SON TARİH 31 MART
Yeni bir isme hem maaş hem bütçe hem de uzun vadeli proje sunmak mecburiyetinde olan yönetim nasıl para kaynağı yaratacağını planlamaya çalışıyor. Şu anda ligde Avrupa kupalarına katılma potasında olan ve kupayı da kazanarak Avrupa Ligi’ne direk olarak gitme ihtimali bulunan Fenerbahçe, esas olarak 31 Mart gününe kadar ekonomik hamlelerini yapmak durumunda.

Gelecek sezon Avrupa kupalarına katılabilmek adına bu ayın son gününe kadar doğru hazırlığı yapıp, UEFA lisansı alabilmek için TFF’nin nihai kararı beklenecek.

Milliyet’te yayınlanan habere göre, tüm bu yoğunluğun içerisinde futbol takımının son hali de hiç iç açıcı durmuyor. Mevcut antrenör Zeki Murat Göle ve Volkan Demirel-Emre Belözoğlu ikilisiyle ilerlemenin nasıl bir sonuç doğruacağı kestirilemiyor. Sezonun bitimine 3 ay kala da bir hoca bulmanın ve iyi bir sözleşme yapmanın zorluğu hep tartışılıyor.

Ligde 6 haftadır kazanamayan ve Konyaspor deplasmanı öncesi Ozan Tufan, Serdar Aziz, Tolgay Arslan ve Altay’ın cezalı durumuna düşmesi iyice bunaltıyor. Artık taraftarların tahammülünün kalmaması da bir diğer konu. Denizlispor maçında tribünlerdeki homurdanmalar ve tepkiler gelecek haftalar öncesi herkezin kredisini tüketiyor. Taraftarların küsmesi en korkutan konuların başında geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir