Dünyada Futbol Dönemi Yakında Başlıyor!

Arjantin’de, sözleşmeleri Haziran içinde bitecek olan oyuncuların kontrat süreleri 6 ay süre ile uzatıldı. Arjantin Futbol Federasyonu ,zerinden (AFA) yapılan açıklama içinde, yeni tip olan koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle meydana gelen istisnai durum nedeniyle Arjantin Futbolcular Birliği (FAA) bu durumda Haziran ayı içinde sözleşme süresi bitecek olan futbolcuların kontratlarının konusunda 6 ay süre ile uzatılması hakkında karar anlaşmasına varıldığını duyurdu. Ülke içinde ligler Mart ayı içinde iptal edildi.

AFA Karar Verdi

AFA bununla beraber 2022 yılına dek hiçbir takımın küme düşme gibi bir sorunu olmayacağını açıkladı. DANİMARKA ülkesinde de bu SÜRE 31 TEMMUZ’A KADAR UZATILDI.

Danimarka Ligi İçinde Karar Verildi

Danimarka Futbolcular Birliği, yeni tip olan koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle dondurulmuş olan Danimarka Süper Ligi ve ikinci lig içinde forma giyen futbolcuların bu sezondaki sözleşmelerini 31 Temmuz’a dek uzatıldığını ilan etti. Birlik içinden yapılmış olan açıklamaya nazaran, Danimarka Ligleri Işverenler Birliği ile istişare edilen anlaşmadan sonra Danimarka Süper Ligi ve ikinci lig içinde forma giymeye devam eden oyuncuların bu sezondaki sözleşme süreleri 31 Temmuz’a dek uzatıldı.Danimarka ülkesinde lig maçları, 28 Mayıs içinde tekrar devam edecek. Maçların seyircisiz şekilde oynanacağı 2019-2020 sezonu maçlarının 26 Temmuz’da tamamlanması niyet ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir